Święto Odzyskania Niepodległości w Lubaczowie

Wieloletnią tradycją są lubaczowskie spotkania pod Pomnikiem Wolności w kolejne rocznice odzyskania przez Polskę Niepodległości. Tak było też i w tym roku 11 listopada. Hołd poległym w obronie Ojczyzny na przestrzeni wieków, oddali m.in. parlamentarzyści, samorządowcy, kombatanci, harcerze, Strzelcy, uczniowie i mieszkańcy powiatu.  Uroczystość uświetnili  ułani 14 Pułku Ułanów Jazłowieckich.

Na uroczystości przyjechali goście m.in. z Ukrainy i Słowacji. Pamięć poległych za wolną Polskę uczciła w Lubaczowie także m.in. Teresa Pamuła- Poseł na Sejm RP,  Marta Tabaczek- Przewodnicząca Rady Powiatu w Lubaczowie i Zenon Swatek- Starosta Lubaczowski. Po uroczystym przejściu z Rynku pod Pomnik Wolności i okolicznościowych przemówieniach, licznie zgromadzone delegacje złożyły wiązanki kwiatów pod główną tablicą na pomniku. Następnie w Konkatedrze młodzież z teatru „Lentylki”  oraz  chórzyści z MDK w Lubaczowie, przedstawili program artystyczny. Po nim rozpoczęła się msza św. w intencji Ojczyzny.