Święto Wojska Polskiego w Lubaczowie

W niedzielę 15. sierpnia obchodziliśmy Święto Wojska Polskiego – święto Sił Zbrojnych Rzeczypospolitej Polskiej, ustanowione na pamiątkę zwycięskiej Bitwy Warszawskiej w 1920, stoczonej w czasie wojny polsko-bolszewickiej.  W Lubaczowie delegacje odwiedziły mogiły żołnierzy poległych w walce za Ojczyznę oraz pomniki upamiętniające walczących i pomordowanych, gdzie złożyły wiązanki kwiatów i zapaliły znicze.

W uroczystościach uczestniczyli: Starosta Lubaczowski Zenon Swatek, Wiceburmistrz Miasta Lubaczowa Janusz Zubrzycki,  przedstawiciele Światowego Związku Żołnierzy AK, Związku Kombatantów RP i Byłych Więźniów Politycznych, koło miejsko – gminne w Lubaczowie oraz Strzelcy z JS2033 im. Gen. Bryg. Józefa Kustronia w Lubaczowie.

Uczestnicy upamiętnili żołnierzy pochowanych w zbiorowych mogiłach oraz rodzinnych grobach na terenie cmentarza przy ul. Orzeszkowej, cmentarza komunalnego w Lubaczowie oraz cmentarza epidemiologicznego przy ul. Mickiewicza. Wiązanki kwiatów złożono przy Pomniku Katyńskim, przed tablicą na bramie dawnych koszar oraz przy Pomniku Niepodległości.  Uroczystości zakończyła msza św. w intencji Ojczyzny w lubaczowskiej Konkatedrze.