Rusza „Festiwal Turystyki Rowerowej- Roztocze bez granic”

Już w sobotę 14 sierpnia rozpocznie się „Festiwal Turystyki Rowerowej- Roztocze bez granic”, który potrwa do 28 sierpnia. Złoży się na niego aż siedem wydarzeń rowerowych, organizowanych przez Powiat Lubaczowski, Lubelską Regionalną Organizację Turystyczną i Podkarpacką Regionalną Organizację Turystyczną. Wciąż jeszcze można się zapisywać.

14 sierpnia z Rynku w Lubaczowie o godz.9:00  wyruszy rajd „Odkrywamy Roztocze” na trasie Lubaczów- Tomaszów Lubelski,  18 sierpnia rajd „Na skrzydłach Natury” ze startem i metą w Uroczysku/Leśniczówce Zabiała w gminie Oleszyce.

21 sierpnia cykliści będą mogli poczuć się  „Naturalnie na Roztoczu” podczas rajdu ze startem i metą w Lubaczowie.  Dzień później,  22 sierpnia  podczas rajdu „Zoom Natury” uczestnicy poznają okolice Janowa Lubelskiego.

23 sierpnia będzie dniem poznawania tajników Roztoczańskiego Parku Narodowego ze startem i metą w Ośrodku Edukacyjnym Roztoczańskiego Parku Narodowego, a 24 sierpnia okazją do udziału w „Święcie Rowerów na 400-lecie Tomaszowa Lubelskiego”.

Podsumowaniem festiwalu będzie dwudniowy rajd „Razem na Roztoczu” w dniach 27 i 28 sierpnia ze startem w Janowie Lubelskim, a metą w Horyńcu Zdroju.

Na uczestników czekają atrakcyjne pakiety startowe (m.in. plecak, koszulka, mapa turystyczna Powiatu Lubaczowskiego, sakwa rowerowa) oraz nagrody: w konkursach z wiedzy o Roztoczu i Transgranicznym Rezerwacie Biosfery UNESCO Roztocze ( m.in. gadżety festiwalowe z podpisem Czesława Langa, termosy i kubki od Polskiej Grupy Biogazowej) oraz w loterii fantowej- do wygrania będą aż 3 rowery trekkingowe oraz akcesoria rowerowe, które zostaną rozlosowane wśród uczestników na zakończenie rajdów w dniu 14 sierpnia, 18 sierpnia oraz 21 sierpnia.

Wciąż jeszcze można się zapisać do udziału w rajdach- szczegóły tutaj.

Aktualne informacje można znaleźć na FB festiwalu  oraz na stronie www.roztoczebezgranic.pl

Partnerzy: Województwo Podkarpackie, Województwo Lubelskie oraz Stowarzyszenie Geoturystyczne „Roztocze Wschodnie”.

Partnerzy instytucjonalni:  Gmina Horyniec- Zdrój, Miasto i Gmina Narol, Gmina Lubaczów, Gmina Stary Dzików, Gmina Wielkie Oczy, Miasto Lubaczów.

Patroni honorowy: Ministerstwo Rozwoju, Pracy i Technologii, Polska Organizacja Turystyczna, Green Velo, Marszałek Woj. Podkarpackiego, Marszałek Woj. lubelskiego, Regionalna Dyrekcja Lasów Państwowych w Krośnie, Regionalna Dyrekcja Ochrony Środowiska w Rzeszowie, Roztoczański Park Narodowy, Starosta Tomaszowski, Starosta Biłgorajski, Starosta Janowski, Burmistrz Janowa Lubelskiego, Burmistrz Tomaszowa Lubelskiego, Burmistrz Zwierzyńca, Burmistrz Józefowa, Burmistrz Frampola, Burmistrz Lubyczy Królewskiej.

Sponsorzy: Polskie Górnictwo Naftowe i Gazownictwo, PBI, Bank Spółdzielczy w Lubaczowie, Ibis Styles Tomaszów Lubelski, Nadleśnictwo Lubaczów, Nadleśnictwo Narol, Nadleśnictwo Oleszyce, Nadleśnictwo Józefów, Polska Grupa Biogazowa, Black Red White.