Talenty Powiatu Lubaczowskiego 2021- rozdane!

274 indywidualne i 61 zespołowych certyfikatów „Talent Powiatu Lubaczowskiego”, 15 tytułów „Mecenas Talentu” dla nauczycieli oraz 8 szkół wyróżnionych tytułem „Szkoła rozwijająca talenty” to podsumowanie XII edycji programu „Talent Powiatu Lubaczowskiego”, realizowanego przez Powiat Lubaczowski. W poniedziałek 22 listopada w Miejskim Domu Kultury w Lubaczowie odbyła się uroczysta gala, podczas której uczniowie, nauczyciele i dyrektorzy szkół odebrali przyznane tytuły i wyróżnienia.

Wśród gości znalazła się m.in. pani Anna Schmidt- Sekretarz Stanu w Ministerstwie Rodziny i Polityki Społecznej, Poseł na sejm RP, pan Józef Ozimek- Członek Zarządu Powiatu Lubaczowskiego, pan Piotr Cioch z biura Poseł na sejm RP Teresa Pamuła oraz reprezentacje szkół z terenu powiatu.

Program „Talent Powiatu Lubaczowskiego” ruszył w 2008 roku. Jego głównym celem jest docenianie i promowanie osiągnięć uczniów ze szkół z terenu Powiatu Lubaczowskiego,  dokonywanie podsumowań corocznych, dla uczniów oraz docenianie całokształtu pracy szkół i dorobku nauczycieli.

Wyboru nagrodzonych uczniów, nauczycieli i szkół dokonywała komisja konkursowa, powołana przez Starostę Lubaczowskiego. O w złote, srebrne bądź brązowe “Talenty” ubiegali się uczniowie ze szkół z terenu całego Powiatu Lubaczowskiego, którzy opisywali swoje osiągniecia i sukcesy z okresu ostatnich dwóch lat.  „Talenty” ostały przyznane w kategoriach: Naukowiec   (127 tytuły), Artysta (178), Sportowiec (102) oraz Społecznik (60).

Nauczyciele, którzy w sposób szczególny zaangażowali się w działania na rzecz rozwijania talentów i uzdolnień młodzieży, starali się o wyróżnienia “Mecenas Talentu”, a szkoły  o honorowy tytuł “Szkoła Rozwijająca Talenty”. Oba tytuły to nowości, wprowadzone w bieżącej edycji programu.

„Mecenasami Talentu” zostało 15 pedagogów. Tytuł „Szkoła Rozwijająca Talenty” otrzymało 8 placówek:

Szkoła Podstawowa nr 1 im. gen. S.Dąbka w Lubaczowie

Szkoła Podstawowa nr 2 im. Obrońców Lubaczowa

Szkoła Podstawowa im. Poety ks. J. Twardowskiego w Krowicy Samej

Szkoła Podstawowa im. Władysława Ważnego w Rudzie Różanieckiej

Zespół Szkolno – Przedszkolny w Lisich Jamach

Szkoła Podstawowa im. J.Pawła II w Oleszycach

Publiczna Szkoła Podstawowa im. Bohaterów Września 1939 w Łukawcu

Społeczna Szkoła Podstawowa z Oddziałem Przedszkolnym w Załużu

Gratulujemy wszystkim nagrodzonym, życzymy dalszego rozwijania uzdolnień i wielu sukcesów!

 

 

Drukuj