Uczniowie z Wielkich Oczu najlepsi w Turnieju Bezpieczeństwa w Ruchu Drogowym

W ubiegły piątek na terenie Szkoły Podstawowej im. św. Brata Alberta w Narolu odbyły się powiatowe eliminacje do Ogólnopolskiego Turnieju Bezpieczeństwa w Ruchu Drogowym. Zwycięzcy będą reprezentować powiat lubaczowski na szczeblu wojewódzkim.

Tegoroczne eliminacje powiatowe odbyły się w Szkole Podstawowej im. św. Brata Alberta w Narolu. Organizatorami turnieju byli: Komenda Powiatowa Policji w Lubaczowie, Starostwo Powiatowe w Lubaczowie, Burmistrz Miasta i Gminy Narol. Celem turnieju jest przede wszystkim podniesienie poziomu bezpieczeństwa wśród dzieci i młodzieży, poprzez propagowanie wiedzy o ruchu drogowym oraz zagadnień związanych z udzielaniem pierwszej pomocy.

W zawodach uczestniczyło łącznie 15 drużyn ze szkół podstawowych i gimnazjów z terenu powiatu lubaczowskiego. Każda drużyna wzięła udział w trzech konkurencjach. Pierwszą z nich był test wiedzy o ruchu drogowym. Druga konkurencja polegała na pokonaniu rowerem specjalnie przygotowanego toru przeszkód. W ostatniej konkurencji uczniowie musieli wykazać się wiedzą i umiejętnościami z zakresu udzielania pierwszej pomocy. We wszystkich wymienionych konkurencjach przyznawane były punkty indywidualne i drużynowe. Nad prawidłowym przebiegiem zawodów, zgodnym z regulaminem, czuwała komisja złożona z funkcjonariuszy KPP w Lubaczowie w składzie, mł. asp. Paweł Kłos, mł.asp. Andrzej Rozner, mł. asp. Monika Tomczyszyn-Pachołek, której przewodniczył sędzia główny mł. asp. Piotr Łuczyszyn.

Po zaciętej walce i podliczeniu zdobytych punktów komisja konkursowa wyłoniła zwycięzców w następujących kategoriach:

Szkoły podstawowe:

I miejsce – Szkoła Podstawowa w Wielkich Oczach
II miejsce – Szkoła Podstawowa w Cewkowie
III miejsce – Szkoła Podstawowa w Narolu

Szkoły gimnazjalne:

I miejsce – Uczniowie klas gimnazjalnych w Wielkich Oczach
II miejsce – Uczniowie klas gimnazjalnych w Cieszanowie
III miejsce – Uczniowie klas gimnazjalnych w Cewkowie

Zwycięzcy turnieju otrzymali puchary, pamiątkowe dyplomy oraz nagrody rzeczowe, które wręczyli Komendant Powiatowy Policji w Lubaczowie nadkom. Grzegorz Błaszczyk, Burmistrz Miasta i Gminy Narol Stanisław Woś oraz  Dyrektor Powiatowego Centrum Kultury dr Mariusz Frant.

Źródło: KPP Lubaczów

 

Foto: K. Stępień/ Powiatowe Centrum Kultury

 

 

Drukuj