W niedzielę Herody 2020

Dziekan Lubaczowski wraz ze Starostą Lubaczowskim zapraszają w najbliższą niedzielę 26. stycznia na XII Przegląd Zespołów Kolędniczych “Herody”. Zgłoszenia do konkursu przyjmowane są do 23.stycznia.

Przedsięwzięcie adresowane jest do uczniów szkół podstawowych i średnich, dzieci i młodzieży zgromadzonej w domach kultury, świetlicach środowiskowych lub spontanicznie organizujących się z okazji Świąt Bożego Narodzenia.

Przegląd ma umożliwiać prezentację zachowanej tradycji ludowej „herodów” ziemi lubaczowskiej, inspirować młode pokolenia do kultywowania i rozwijania obyczajów ludowych, poznawania tradycji literackich i teatralnych oraz poszukiwania nowych form wyrazu dla przedstawień religijnych.

 

Oceniane będą następujące walory:

-teksty i wykonanie pastorałek oraz kolęd i tekstów winszujących (noworocznych).

– teksty scenariusza

– oryginalność i pomysłowość

– zgodność z tradycją

– stroje, rekwizyty i przebrania

Zgłoszenia przyjmowane są do 23. stycznia w parafii pw. św. Stanisława w Lubaczowie. Przegląd odbędzie się 26. stycznia w sali w podziemiach Konkatedry. Początek o godz. 14:00.

Organizatorem konkursu jest Parafia Konkatedralna w Lubaczowie, Fundacja Pamięć i Tożsamość im. Jana Pawła II w Lubaczowie, Powiatowe Centrum Kultury w Lubaczowie i Miejski Dom Kultury w Lubaczowie, a współorganizatorami: Powiat Lubaczowski, Miasto Lubaczów i Gmina Lubaczów.

KARTA ZGŁOSZENIOWA 2020 HERODY

IB

Drukuj