Wizyta sekretarza stanu Marcina Warchoła w lubaczowskim SP ZOZ

W piątek SP ZOZ w Lubaczowie odwiedził Marcin Warchoł, Sekretarz Stanu w Ministerstwie Sprawiedliwości wraz z senatorem Mieczysławem Golbą. Spotkanie z dyrekcją placówki oraz starostą lubaczowskim Zenonem Swatkiem było związane z pozyskanym przez lecznicę dofinansowaniem z Funduszu Sprawiedliwości, przeznaczonym na  zakup nowoczesnego stołu ortopedycznego, służącego m.in. do leczenia urazów i wszczepianie endoprotez.

Fundusz Pomocy Pokrzywdzonym oraz Pomocy Postpenitencjarnej zwany dalej Funduszem Sprawiedliwości jest funduszem celowym ukierunkowanym na pomoc osobom pokrzywdzonym i świadkom, przeciwdziałanie przestępczości oraz pomoc postpenitencjarną. Więcej o funduszu tutaj

W ramach środków z Funduszu, oprócz stołu ortopedycznego do Oddziału Chirurgii Urazowo-Ortopedycznej oraz Oddziału Anestezjologii i Intensywnej Terapii lubaczowskiego szpitala, trafiły także 3 kardiomonitory. Łączna wartość sprzętu to ok.225 000 zł.

Mamy bardzo prężnie działający oddział ortopedii,  pan doktor Rydzak z zespołem wszczepił w zeszłym roku 300 endoprotez kolana, barku i biodra. Każda kwota jest dla nas ważna, dzięki takiemu wsparciu możemy wskoczyć na wyższy poziom, a mamy spory potencjał– podkreślał dyrektor SP ZOZ w Lubaczowie Leszek Kwaśniewski, dziękując wraz ze starostą Z.Swatkiem za otrzymane wsparcie.

Fundusz funkcjonuje w ramach hasła „Resort sprawiedliwości pomaga” – troszczymy się o bezpieczeństwo, o sprawiedliwość, o rozdział tych środków tak, aby otrzymywali je ci, którzy ich najbardziej potrzebują.  To są znaczne pieniądze, ale działamy również na rzecz zmian w prawie- np. tarczą 1.0 wprowadziliśmy ochronę ratowników medycznych, lekarzy i pielęgniarek przed hejtem, nienawiścią i agresją– tłumaczył M.Warchoł.

W spotkaniu wziął również udział Józef Ozimek, radny Rady Powiatu w Lubaczowie, który dziękując za tak potrzebne placówce dofinansowanie podkreślał, że ortopedia w lubaczowskim szpitalu cieszy się dużym uznaniem również wśród pacjentów spoza powiatu lubaczowskiego.

Tekst I.Buczko

Fot. M.Materniak

Drukuj