Wkręceni w Roztocze- konferencja prasowa Festiwalu Turystki Rowerowej „Roztocze bez granic”

W piątek 24. stycznia podczas konferencji prasowej w Starostwie Powiatowym w Lubaczowie, zostało zaprezentowane nowe wydarzenie- Festiwal Turystyki Rowerowej „Roztocze bez granic”, którego głównym organizatorem jest Powiat Lubaczowski, przy współorganizacji Stowarzyszenia Geoturystycznego Roztocze Wschodnie oraz Powiatowego Centrum Kultury w Lubaczowie.

Trzydniowy Festiwal, który potrwa w dniach 12-14. czerwca br., jest kontynuacją Roztoczańskiego Rajdu Rowerowego „Green Velo”, którego poszczególne edycje gromadziły po kilkaset uczestników z całej Polski.

Głównymi wydarzeniami Festiwalu będą:
12. czerwca ( piątek) – „Roztoczański Rajd Geoturystyczny”,
13. czerwca (sobota) – „Roztoczański Rajd Green Velo po Królestwie Rowerowym Roztocze”,
14. czerwca (niedziela) – „Międzynarodowy Zlot Cyklistów Lubaczów 2020”.

Na uczestników będzie czekało także wiele atrakcji związanych z dziedzictwem geologicznym, kulturowym oraz bioróżnorodnością krainy roztoczańskiej, w tym warsztaty dotyczące m.in. brzegu morza mioceńskiego sprzed 19 mln lat czy progów skalnych w dolinie Tanwi. Tradycyjnie zaprezentujemy unikatową architekturę drewnianą i obiekty geoturystyczne. Po zakończeniu rajdów zaprosimy na wieczory opowieści, filmów, prezentacje zdjęć o Roztoczu czy pokazy rowerowe Kristiana Herby,  prezentacje grup retrocyklistów oraz wirtualną podróży Szlakiem Green Velo w kapsule 5D.

Zapraszamy do śledzenia Festiwalu na FB: https://www.facebook.com/events/2803575703091812/

Fot.: P. Furgała

IB