Wojewódzka Inauguracja Roku Szkolnego

Liceum Ogólnokształcące w Lubaczowie miało zaszczyt być gospodarzem Wojewódzkiej Inauguracji Roku Szkolnego 2021/2022 w dniu 1 września br. Kształcąca pokolenia Lubaczowian od ponad 100 lat placówka jest jedną z najbardziej reprezentatywnych i cenionych szkół na terenie powiatu lubaczowskiego. Cieszy się uznaniem w  środowisku lokalnym, a swoje działania opiera na tradycji, ale i innowacyjności oraz różnorodnych możliwościach rozwoju, oferowanych uczniom.  Liceum współpracuje z wyższymi uczelniami, m.in. z Łódzką Szkołą Filmową, Uniwersytetem Rzeszowskim czy Państwową Wyższą Szkołą Zawodową. Dzięki współpracy z popularną „filmówką” oraz rzeszowskim Teatrem im. Wandy Siemaszkowej, uruchomiona została klasa o profilu humanistycznym z edukacją filmową  i teatralną.

Środowe uroczystości- związane jak co roku 1 września również z rocznicą wybuchu II wojenny światowej- rozpoczęły się pod Pomnikiem Niepodległości w Lubaczowie. Delegacje samorządowców- ze Starostą Lubaczowskim Zenonem Swatkiem, Burmistrzem Miasta Lubaczów Krzysztofem Szpytem oraz Wójtem Gminy Lubaczów Wiesławem Kaplem na czele- kombatantów, pracowników jednostek powiatu, miasta i gminy Lubaczów  oraz mieszkańcu powiatu upamiętnili tam 82. rocznicę wybuchu II wojny światowej. W spotkaniu uczestniczyła także Pani Teresa Pamuła- Poseł na sejm RP, Pani Ewa Leniart- Wojewoda Podkarpacki oraz Pani Małgorzata Rauch- Podkarpacka Kurator Oświaty. Spod pomnika uczestnicy wydarzenia przeszli do lubaczowskiej Konkatedry, w której uroczystą Mszę Święta celebrował  Biskup Mariusz Leszczyński.

Nowy rok szkolny 2021/2022 oficjalnie zainaugurowano w murach Liceum Ogólnokształcącego przy udziale zaproszonych gości, dyrektora szkoły Pana Marka Chmiela oraz nauczycieli i uczniów.

Rok 2021/22 ma niewątpliwie wymiar wyjątkowy. W ubiegłym, z powodów epidemicznych nasze działania edukacyjne w wielu przypadkach, po krótkim okresie stacjonarnej edukacji przechodziły w tryb hybrydowy, a następnie zdalny. Wiemy jak wielkim wyzwaniem było to dla młodych ludzi i dla ich nauczycieli. Wierzymy, że w tym roku szkolnym będzie inaczej. Przede wszystkim dzięki realizacji Narodowego Programu Szczepień, który daje nadzieję na opanowanie epidemii – zwróciła się do uczniów „ogólniaka” wojewoda Ewa Leniart.

Inaugurację zakończyło uroczyste ślubowanie klas I, które złożyli reprezentanci najmłodszego rocznika społeczności szkolnej.

Fot. K.Stępień/ Powiatowe Centrum Kultury w Lubaczowie

Drukuj