Wykaz nieruchomości stanowiącej własność Skarbu Państwa, przeznaczonej do sprzedaży w drodze bezprzetargowej na rzecz jej użytkownika wieczystego w obrębie Lubaczów

Starosta Lubaczowski

działając na podstawie art. 35 ust. 1 i 2 ustawy z dnia 21 sierpnia 1997 r. o gospodarce nieruchomościami (tekst jedn. Dz.U. z 2023 r., poz. 344 z późn. zm.) – podaje do publicznej wiadomości wykaz nieruchomości stanowiącej własność Skarbu Państwa, przeznaczonej do sprzedaży w drodze bezprzetargowej na rzecz jej użytkownika wieczystego.

1. Oznaczenie nieruchomości

Nieruchomość położona w obrębie Lubaczów, oznaczona w operacie ewidencji gruntów i budynków jako działka nr 5777/1 o pow. 0,1981 ha, objęta księgą wieczystą nr PR1L/00053100/3.

1. Opis nieruchomości

Nieruchomość położona jest przy ulicy Szopena, zabudowana budynkiem handlowo-usługowym stanowiącym odrębną własność. Najbliższe sąsiedztwo stanowią tereny zabudowy mieszkaniowej oraz tereny usługowe, teren działki zagospodarowany, ogrodzony.

1. Przeznaczenie nieruchomości

Obszar, na którym zlokalizowana jest nieruchomość nie posiada uchwalonego Miejscowego Planu Zagospodarowania Przestrzennego. Zgodnie ze Studium Uwarunkowań i Kierunków Zagospodarowania Przestrzennego miasta Lubaczowa, uchwalonego uchwałą Rady Miejskiej w Lubaczowie Nr 517/XLVIII/2022 z dnia 26.10.2022 r., przedmiotowa nieruchomość położona jest w terenach usług i produkcji oznaczonych symbolem „U/P”.

1. Cena nieruchomości wynosi: 73 680,00 (słownie: siedemdziesiąt trzy tysiące sześćset osiemdziesiąt 00/100).
  2. Nieruchomość gruntowa została przeznaczona do sprzedaży w drodze bezprzetargowej na rzecz jej użytkownika wieczystego – na podstawie przepisów ustawy z dnia 21 sierpnia 1997 r. o gospodarce nieruchomościami (tekst jedn. Dz. U. z 2023 r., poz. 344 z późn. zm.).
  3. Osoby, którym przysługuje pierwszeństwo w nabyciu nieruchomości na podstawie art. 34 ust.1 pkt 1 i pkt. 2 ustawy o gospodarce nieruchomościami, mogą składać wnioski o nabycie zbywanej nieruchomości w terminie do dnia 2 sierpnia 2024 r.
  4. Niniejszy wykaz został wywieszony na okres 21 dni w siedzibie Starostwa Powiatowego w Lubaczowie, ul. Jasna 1, 37-600 Lubaczów oraz opublikowany na stronie internetowej Powiatu Lubaczowskiego w Biuletynie Informacji Publicznej: https://bip.powiatlubaczowski.pl/37,xv-ogloszenia-pozostale, oraz w Biuletynie Informacji Publicznej na stronie podmiotowej Wojewody Podkarpackiego.

Lubaczów, dnia 13.06.2024 r.

mgr inż. Barbara Broź

Plik Wielkość pliku Pobrania