XXIV Dziecięcy Konkurs Recytatorski powiatu lubaczowskiego

”Muzyka słowem malowana”- pod takim hasłem Miejski Dom Kultury w Lubaczowie 4. kwietnia zorganizował XXIV Dziecięcy Konkurs Recytatorski powiatu lubaczowskiego. Współorganizatorem imprezy było m.in. Powiatowe Centrum Kultury w Lubaczowie.

Młodych recytatorów, którzy w czytelni Miejskiej Biblioteki Publicznej w  Lubaczowie prezentowali swoje krasomówcze umiejętności,oceniało jury pod przewodnictwem Marcina Ehrlicha, reżysera i aktora z Przemyśla.

W kategorii klas I – III jury przyznało:
I miejsce – Karolinie Hass i Filipowi Birnbach
II miejsce – Marcie Mazurkiewicz
III miejsce – Marcinowi Mazurkiewiczowi.

Wyróżnienia otrzymali: Martyna Dec, Karolina Wilczyńska, Hanna Bednarczyk, Magdalena Hulak, Michalina Kopa, Zuzanna Młodowiec.

W kategorii klas IV – VI:
I miejsce zajęły Patrycja Szychter i Alicja Jezuit
II miejsce – Jagoda Skibicka, Oliwia Horeczy i Gabriel Gryniewicz
III miejsce – Zuzanna Piskorska, Jan Kaczor i Helena Kowalczyk.

Wyróżnienia zdobyli: Jakub Wojciechowski, Milena Kruk, Dominika Szałańska, Maciej Hypiak, Krzysiek Ludwik, Dominika Zadworna.

W części artystycznej poza konkursem wystąpiły solistki grupy wokalnej działającej przy MDK w Lubaczowie pod opieką Andrzeja Kindrata.