Zapiski z czasów epidemii- laureaci nagrodzeni!

Powiatowe Centrum Kultury w Lubaczowie wyszło z propozycją opisania nowej rzeczywistości, związanej z trwającą wciąż pandemią COVID-19. Uczestnicy konkursu mieli podzielić się swoimi przemyśleniami czy przeżyciami związanymi ze zmianami w wielu dziedzinach życia, które spowodowała pandemia. W poniedziałek (28.09) z rąk starosty Zenona Swatka nagrody odebrali ci najlepsi.

Konkurs „Zapiski z czasów epidemii” skierowany był do mieszkańców Podkarpacia- nie zabrakło wśród nich kreatywnych i odważnych obserwatorów najbliższego otoczenia.

Zadaniem było odniesienie się do tematu przewodniego – pandemii wirusa. Organizatorzy czekali na spisane w różnej formie przeżycia, których autorzy doświadczyli i którymi chcieliby się podzielić, refleksje na temat nowej rzeczywistości, w której przyszło nam żyć, słowem – publikacje dokumentujące zmianę, jaka następuje dziś w sferze prywatnej, zawodowej, społecznej czy politycznej.

Prace mogły mieć dowolną formę, np. dziennika, relacji, pamiętnika, bloga lub inną; można też było dołączyć zdjęcia, rysunki lub to, co autorzy uznali za istotne.

Każdy z nadesłanych pamiętników przeczytaliśmy z wielkim zaciekawieniem, za każdy bardzo dziękujemy. Jury oceniało literacką formę pamiętnikarska, spójność tekstu, poprawność językową, gramatyczną, ortograficzną oraz oryginalność pracy- czytamy na stronie Powiatowego Centrum Kultury.

Jury postanowiło przyznać pierwszą nagrodę Erykowi Słotwińskiemu, któremu wręczono  nagrodę pieniężną w wysokości 700 zł. Ponadto jego praca umieszczona zostanie w kapsule czasu w krzyżu z kamienia bruśnieńskiego, upamiętniającym nasze zmagania z pandemią. Drugie miejsce zdobyła Iwona Hojdak (500 zł), a trzecie Michał Lewandowski (300zł). Wyróżnienie otrzymała Sandra Poźniak.

Gratulujemy wszystkim nagrodzonym!