Znamy stypendystów Programu Stypendialnego 2019!

We wtorek 10. grudnia w sali konferencyjnej Banku Spółdzielczego w Lubaczowie, dziewięciu uczniów z terenu Powiatu Lubaczowskiego odebrało z rąk m.in. Starosty Zenona Swatka stypendia, ufundowane w ramach Programu Stypendialnego. Program prowadzi Stowarzyszenie Rozwoju Edukacji działające przy Liceum Ogólnokształcącym im. Tadeusza Kościuszki w Lubaczowie oraz Fundacja Banku Spółdzielczego, a honorowy patronat sprawuje nad nim Starosta Lubaczowski.

Celem Programu Stypendialnego jest wspieranie rozwoju uzdolnień uczniów z terenu Powiatu Lubaczowskiego, promowanie wartości edukacji oraz inicjowanie współpracy środowiska lokalnego w tym zakresie. W tym roku organizatorzy przyznali 9 stypendiów, a wśród nich naukowe, artystyczne i sportowe. Wyróżnionym uczniom wręczyli je: Zenon Swatek- Starosta Lubaczowski , Marek Chmiel- Prezes Stowarzyszenia Rozwoju Edukacji oraz Stanisław Goraj- Wiceprezes Zarządu Banku Spółdzielczego w Lubaczowie.

Stypendyści VIII edycji Programu Stypendialnego to:

1. Tomasz Lis – uczeń Liceum Ogólnokształcącego Tadeusza Kościuszki w Lubaczowie (stypendium naukowe)
  2. Dawid Antosz – uczeń Szkoły Podstawowej w Krowicy Samej (stypendium naukowe)
  3. Natalia Kobiałka – uczennica Liceum Ogólnokształcącego im. Tadeusza Kościuszki w Lubaczowie (stypendium naukowe )
  4. Amelia Tabaczek – uczennica Zespołu Szkół im. gen. J. Kustronia w Lubaczowie (stypendium artystyczne)
  5. Wiktoria Kolasa –  uczennica Liceum Ogólnokształcącego im. Tadeusza Kościuszki w Lubaczowie (stypendium artystyczne)
  6. Bartosz Bosak – uczeń Szkoły Podstawowej w Oleszycach (stypendium artystyczne)
  7. Szymon Dobrowolski – uczeń Szkoły Podstawowej w Łukawcu (stypendium sportowe)
  8. Łukasz Malec – uczeń Szkoły Podstawowej w Baszni Dolnej (stypendium sportowe)
  9. Kinga Krzych –  uczennica Szkoły Podstawowej w Baszni Dolnej (stypendium sportowe).

Gratulujemy wszystkim stypendystom!

Fot. M.Materniak