POLICJANCI I STRAŻACY SPOTKALI SIĘ Z ZUCHAMI I HARCERZAMI PODCZAS BIWAKU

W piątek policjanci spotkali się uczestnikami biwaku zuchowo-harcerskiego „Na kresowej ziemi”, odbywającego się w ramach Festiwalu Dziedzictwa Kresów. Spotkanie miało na celu zapewnienie bezpieczeństwa podczas letniego wypoczynku, poprzez uświadomienie zagrożeń i przypominanie zasad, które powinny towarzyszyć wypoczywającym.

Od początku wakacji policjanci nadzorują ogóle warunki bezpieczeństwa podczas półkolonii, obozów czy biwaków organizowanych na terenie naszego powiatu. Funkcjonariusze rozmawiają z uczestnikami o zagrożeniach, na jakie mogą być narażeni podczas letniego wypoczynku. W ubiegły piątek policjanci odwiedzili zuchów i harcerzy wypoczywających w Kresowej Osadzie w Baszni Dolnej. Biwak zorganizowany był w ramach Festiwalu Dziedzictwa Kresów.

Podczas spotkania policjanci przypomnieli uczestnikom m.in. zasady postępowania w przypadku zgubienia, ostrożności podczas wycieczek do lasu, jak też nieufności w stosunku do osób obcych próbujących nawiązać z nimi znajomość. W trakcie spotkania zostały również przypomniane zasady bezpiecznego poruszania się po drodze.

Tego samego dnia również strażacy z komendy powiatowej Państwowej Straży Pożarnej w Lubaczowie spotkali się z grupą zuchów, harcerzy i instruktorów ZHP. Spotkanie edukacyjno-szkoleniowe przeprowadzono w ramach kampanii „Bezpieczne wakacje” i miało na celu propagowanie bezpiecznych form wypoczynku podczas wakacji oraz w życiu codziennym.

Wspólna dyskusja strażaków i harcerzy dotyczyła również właściwej organizacji oraz warunków ewakuacji w obliczu niebezpieczeństwa. Przez pryzmat zagrożeń jakie niosą ze sobą groźne zdarzenia, przedstawiono zasady postępowania oraz omówiono prawidłowe sposoby powiadamiania służb ratunkowych.

źródło: KPP w Lubaczowie, KP PSP w Lubaczowie

fot.: KPP w Lubaczowie