W Szpitalu Powiatowym w Lubaczowie ruszyły zapisy na szczepienie przeciw Covid-19

Od dziś można zapisywać się na szczepienie przeciwko Covid-19. Taką możliwość w pierwszej kolejności mają osoby powyżej 80-tego roku życia. Zapisy prowadzi także Szpital Powiatowy im. dr. L. Rydygiera w Lubaczowie.

Zapisy prowadzone są od poniedziałku do piątku w godzinach od 8:00 do 15:00 pod telefonem  576 662 038. Szczepienia seniorów rozpoczną się 25 stycznia.

Dokładna lista punktów szczepień dostępna jest na na stronie https://www.gov.pl/web/szczepimysie/punkty-szczepien.

Jak informuje PAP, za tydzień mają ruszyć zapisy dla osób, które ukończyły 70 lat.

Seniorzy mogą zarejestrować się na szczepienie na trzy sposoby: telefonicznie, przez internet lub w punkcie szczepień.  Można się skontaktować także z całodobową i bezpłatną infolinią dostępną pod numerem 989. Seniorzy mogą sami skontaktować się z infolinią lub może ich zapisać ktoś bliski z rodziny. Do zapisu wystarczy numer PESEL oraz numer telefonu komórkowego, na który później zostanie wysłany SMS z potwierdzeniem umówienia wizyty na szczepienie. Podczas rejestracji będzie można wybrać dokładny termin i miejsce szczepienia (nie trzeba szczepić się w miejscowości, gdzie jesteśmy zameldowani – można wybrać dowolny punkt).

Seniorzy mogą również zarejestrować się online przez e-Rejestrację dostępną na pacjent.gov.pl. W takim przypadku system automatycznie zaproponuje pięć dostępnych terminów w punktach szczepień blisko adresu pacjenta. Jednak również w tym przypadku senior będzie mógł wybrać inną datę i lokalizację szczepienia, wystarczy, że skorzysta z dostępnej wyszukiwarki i wskaże dogodną dla siebie datę i lokalizację. Zaraz po dokonaniu rezerwacji senior otrzyma powiadomienie SMS. Kolejne przypomnienie o szczepieniu będzie wysłane dzień przed planowanym terminem. Uwaga – aby skorzystać z rejestracji online, trzeba mieć Profil Zaufany. Osoby, które dotychczas go nie założyły, powinny skontaktować się z infolinią NFZ 989, bezpośrednio z wybranym punktem szczepień lub skorzystać ze wsparcia swojej przychodni.