Skip to content Skip to left sidebar Skip to right sidebar Skip to footer

FTR 2024- jubileuszowa edycja za nami!

Rajdem „Naturalnie na Roztoczu” w niedzielę 2. czerwca zakończyła się tegoroczna edycja Festiwalu Turystyki rowerowej „Roztocze bez granic”- sztandarowego wydarzenia organizowanego przez Powiat Lubaczowski i Stowarzyszenie Geoturystyczne „Roztocze Wschodnie”, a w tym roku także Miasto i Gminę Narol, promującego aktywną turystykę na Roztoczu Wschodnim wraz z jego dziedzictwem przyrodniczym, historycznym, kulturowym, geologicznym i kulinarnym. W rowerowym poznawaniu Roztocza uczestniczyło w tym roku prawie 400 uczestników, którzy w trakcie dwóch rajdów przejechali ponad 150 km. Festiwal zorganizowano w 10-lecie „Rajdu samorządowców po Roztoczu”, który przekształcił się w coroczny „Rajd Green Velo”,a następnie w FTR „Roztocze bez granic”.
Tegoroczny festiwal rozpoczął się rajdem „PoLub Roztocze”, który w piątkowy poranek 31.maja wystartował z Dębowego Dworu w Rudzie Różanieckiej w gminie Narol. Oficjalnego otwarcia wydarzenia dokonała pani Małgorzata Jarosińska-Jedynak, Członek Zarządu Województwa Podkarpackiego, które od lat jest partnerem głównym FTR.

Na 80-kilometrowej trasie „PoLub Roztocze” znalazła się m.in. cerkiew na Krupcu, wieża widokowa w Suścu,  rezerwat „Czartowe pole” czy kamieniołom w Józefowie. W punktach przystankowych o poszczególnych atrakcjach opowiadali miejscowi przewodnicy. Trasę pokonało ponad 200 uczestników, którzy na Festiwal przyjechali nie tylko z całego Podkarpacia i Lubelszczyzny, ale także m.in. z Warszawy i Krakowa. To pokazuje, że wydarzenie cieszy się rosnącą popularnością, która wykracza już daleko poza powiat lubaczowski i województwo podkarpackie.  Festiwal przyciąga całe rodziny oraz uczestników w każdym wieku- najmłodszym festiwalowiczem była w tym roku 7-miesięczna (!) Zoja, a najstarszym 69-letni pan Zbigniew.

Na zakończenie rajdu w tradycyjnej loterii fantowej rozlosowaliśmy dwa rowery trekkingowe, ufundowane przez Powiat lubaczowski i Stowarzyszenie Geoturystyczne „Roztocze Wschodnie” oraz Bank Spółdzielczy w Lubaczowie, a także akcesoria rowerowe.

W niedzielę 70-kilometrową trasę rajdu „Naturalnie na Roztoczu” z Huty Różanieckiej w gminie Narol przejechało ponad 170 uczestników. W padającym kilkukrotnie deszczu dotarli m.in. do cerkwi w Łówczy, rezerwatu „Źródła Tanwi” czy cerkwi w Gorajcu.  Na mecie również czekała na nich loteria fantowa z nagrodą główną- rowerem trekkingowym, ufundowanym przez Nadleśnictwo Narol wraz ze Stowarzyszeniem Geoturystycznym „Roztocze Wschodnie”.

Dziękujemy wszystkim służbom,  dzięki którym uczestnicy mogli bezpiecznie przejechać rajdowe trasy- KPP Lubaczów, KPP Biłgoraj, KPP Tomaszów Lubelski, PSG Horyniec-Zdrój, SP ZOZ Lubaczów, OSP Narol, OSP Lipie, OSP Ruda Różaniecka, OSP Lipsko, Nadleśnictwu Narol, Nadleśnictwu Józefów, a także PKP PLK S.A. Lublin, DPS Ruda Różaniecka i Zespołowi Placówek w Lubaczowie.

 

Dziękujemy również zaangażowanym w organizację tegorocznego festiwalu:

Parterowi głównemu wydarzenia- Województwu Podkarpackiemu

 

Sponsorowi głównemu– PGNiG Grupie Orlen

Partnerom: Szkolnemu Schronisku Młodzieżowemu w Hucie Różanieckiej, Powiatowemu Centrum Kultury w Lubaczowie, Gminnemu Ośrodkowi Kultury w Narolu, Podkarpackiej Regionalnej Organizacji Turystycznej, Stowarzyszeniu Samorządów Euroregion Roztocze;

Patronom honorowym: Marszałkowi Województwa Podkarpackiego, Wschodniemu Szlakowi Rowerowemu Green Velo;

Sponsorom: Nadleśnictwu Narol, Nadleśnictwu Lubaczów, Nadleśnictwu Oleszyce, Bankowi  Spółdzielczemu w Lubaczowie, Skarbcowi Ubezpieczeń Banku Spółdzielczego w Lubaczowie, Rollrent, Hut-Drew Kamil Banaś,   Pracowni Rowerowej;

Patronom medialnym:  Polskiemu Radiu Rzeszów, TVP 3 Rzeszów, zlubaczowa.pl, e-lubaczow.com

 

 

Drukuj