Skip to content Skip to left sidebar Skip to right sidebar Skip to footer

FTR  „Roztocze bez granic” wydarzeniem Marki Roztocze!

Festiwal Turystyki Rowerowej „Roztocze bez granic” organizowany przez Powiat Lubaczowski oraz Stowarzyszenie Geoturystyczne „Roztocze Wschodnie”  został wyróżniony certyfikatem Turystycznej Marki Roztocze w kategorii „Wydarzenie”, przyznawanym przez Lubelską Regionalną Organizację Turystyczną. Certyfikaty wręczone zostały w czwartek 29 czerwca br. w siedzibie LROT w Lublinie, podczas konferencji podsumowującej tegoroczną certyfikację.  Wyróżnienie odebrała Wicestarosta Lubaczowski Barbara Broź.

Przyznany FTR „Roztocze bez granic” certyfikat potwierdza, że wydarzenie w sposób wyjątkowy realizuje potrzeby turystów, uwzględniając w swojej ofercie kulturę, walory przyrodnicze, produkty regionalne i inne charakterystyczne dla Roztocza wartości, przyczyniając się do wzmacniania jego potencjału turystycznego .

Projekt budowania Turystycznej Marki Roztocze został zapoczątkowany w 2020 roku i stał się kluczowym działaniem wzmacniającym turystyczny potencjał Roztocza na całym jego obszarze, zarówno w województwie lubelskim jak i podkarpackim. W ramach tego działania LROT zaprosiła do współpracy obiekty noclegowe, agroturystyki, atrakcje turystyczne, obiekty gastronomiczne, a w roku bieżącym również wydarzenia, które przyczyniają się do promocji walorów Roztocza.

LROT stale promuje certyfikowane podmioty, skupiając się na wykorzystaniu nowoczesnych narzędzi komunikacji takich jak Facebook (Roztocze Travel) czy  Instagram (roztocze_travel), aby dotrzeć do jak najszerszej grupy odbiorców. Dodatkowo strona internetowa  www.roztoczetravel.pl pełni rolę informacyjną w promocji Marki Roztocze. Turyści znajdą na niej informacje o certyfikowanych miejscach i wydarzeniach na terenie Roztocza. Poprzez organizację wspólnych wydarzeń czy kampanii promocyjnych LROT chce dążyć do zwiększenia świadomości o Miejscach i Wydarzeniach Marki Roztocze tak, by były one rozpoznawalne i doceniane przez szerokie grono turystów.

 

Kapituła Certyfikacyjna zakwalifikowała w bieżącej edycji do Marki Roztocze 82 podmioty. Oprócz FTR „Roztocze bez granic” certyfikaty Marki Roztocze otrzymały obiekty gastronomiczne, noclegowe  i gospodarstwa agroturystyczne z terenu Powiat lubaczowskiego: Karczma „Dębowy Dwór” w Rudzie Różanieckiej, Leśna Chata w Kowalówce, Cztery Stawy Kuchnia Natura Relaks w Rudzie Różanieckiej, Szkolne Schronisko Młodzieżowe  w Hucie Różanieckiej, Chutor Gorajec w Gorajcu, Wiśniowa Górka w Świdnicy,  Dzikowisko w Nowinach Horynieckich, Cztery Stawy Glamp w Rudzie Różanieckiej oraz ToTu Roztocze w Hucie Różanieckiej  oraz atrakcje:  Ekoszlak – poznawczy szlak dziecięcy w Gorajcu, Kompleks Basenowy „Wodny Świat” w Centrum Rehabilitacji Rolników KRUS w Horyńcu-Zdroju, Centrum Koncertowo-Wystawiennicze w Narolu, Schrony Linii Mołotowa, Zespół Cerkiewny w Radrużu, Pałac Łosiów w Narolu oraz Rollrent – wypożyczalnia rowerów, hulajnóg, motocykli elektrycznych.

Dziękujemy wszystkim zaangażowanym w budowanie i rozwój marki festiwalu, która jest coraz bardziej rozpoznawalna  na turystycznej mapie Polski.

Gratulujemy również  wszystkim nagrodzonym!

Drukuj