Herody 2021 w wersjo online- zapraszamy do udziału!

Jak co roku Parafia Konkatedralna w Lubaczowie, Fundacja „Pamięć i Tożsamość”, Powiatowe Centrum Kultury i MDK w Lubaczowie, przy współorganizacji m.in. Powiatu Lubaczowskiego, zapraszają na Przegląd Zespołów Kolędniczych „Herody 2021”. Z uwagi na sytuację epidemiologiczną przegląd jest organizowany w wersji online, a zgłoszenia można przesyłać do 28. stycznia.

Celem wydarzenia jest prezentacja zachowanej tradycji ludowej „Herodów” Ziemi Lubaczowskiej, inspirowanie młodego pokolenia do kultywowania i rozwijania obyczajów ludowych, a także poznawania tradycji literackich i teatralnych oraz pomoc w poszukiwaniu nowych form wyrazu dla przedstawień religijnych.

Oceniane będą m.in. teksty i wykonanie kolęd i pastorałek, oryginalność scenariusza, zgodność z tradycją, rekwizyty i przebrania.

Filmy należy przesłać do 28. stycznia na adres i.kaplon@mdklubaczow.pl wraz z kartą zgłoszenia oraz formularzem RODO. Wyniki zostaną ogłoszone 2 lutego na stronie Miejskiego Domu Kultury w Lubaczowie.

Poniżej karta zgłoszenia, formularz RODO oraz regulamin przeglądu.

fot. Archiwum

Plik Wielkość pliku Pobrania