Już ponad 5500 zł zebrane na rzecz szpitala

Trwa niepubliczna zbiórka na rzecz Szpitala Powiatowego w Lubaczowie, związana z trwającą w kraju epidemią koronawirusa COVID-19. Dzięki hojności darczyńców- m.in. lokalnych przedsiębiorców, radnych, samorządowców, jak i osób prywatnych, udało się już zebrać ponad 5500 zł.  Pierwotnie fundusze miały być przeznaczone na zakup środków ochrony osobistej dla szpitala, jednak placówka ma już zapewnione takie środki w wystarczającej ilości. Stąd zrodził się pomysł, by za zgromadzone pieniądze zakupić kardiomonitor, który będzie pomagał ratować życie najmłodszych pacjentów placówki, także po ustaniu epidemii.

O szczegółach poinformował Zenon Swatek, Starosta Lubaczowski oraz Leszek Kwaśniewski, Dyrektor SP ZOZ w Lubaczowie.

Zbiórka trwa do czasu odwołania stanu epidemii w Polsce.

Przekazanie darowizny jest możliwe  w formie przelewu na rachunek bankowy  Stowarzyszenia Geoturystycznego „Roztocze Wschodnie” o numerze 47 9101 0003 2001 0023 3365 0003.

Więcej o zbiórce w zakładce Koronawirus.

Powstała również idea uhonorowania najbardziej szczodrych darczyńców wyjątkową odznaką. O szczegółach poinformujemy wkrótce!

IB