“Podróże z Góralem” na Ziemi Lubaczowskiej

W sobotę 3. sierpnia  na antenie  TVP 3  o atrakcjach Ziemi Lubaczowskiej opowie Piotrek Jezutek- medialny Góral z Zawoi. Emisja “Podróży z Góralem” prosto z powiatu lubaczowskiego, rozpocznie się o godzinie 8:40.

Podróże z Góralem to program turystyczny, w którym Piotrek Jezutek, medialny Góral z Zawoi, odkrywa przed widzem najciekawsze i najbardziej urokliwe miejsca w Polsce. Sprawdza, jak można spędzić w nich czas, zapowiada imprezy, smakuje lokalnych potraw, pokazuje bogactwo kultury, tradycji i obyczajowości A wszystko to z góralską werwą, uśmiechem i przede wszystkim – na wesoło!

W kolejnym letnim odcinku serii Góral Piotrek zabierze widzów na podkarpacką część Roztocza, zachwycająca przyrodą i zabytkami, które zostały po tyglu narodów, funkcjonującym tu przez wieki.

I tak Na Rynku w Lubaczowie Góral spotkał się ze Wicestarostą powiatu lubaczowskiego Pawłem Głazem, z którym rozmawiał o walorach turystycznych regionu, a także o ciekawostkach związanych z ziemią lubaczowską. Odwiedził także nasze Muzeum Kresów w Lubaczowie oraz Zespół Cerkiewny w Radrużu.  Z Lubaczowa udał się do  gminy Narol, gdzie spotkał się z samorządowcami i regionalistami oraz na teren uzdrowiskowej gminy Horyniec.

Teraz widzowie TVP 3 będą mieli okazję zobaczyć, co wyróżnia ziemię lubaczowską i dlaczego warto do nas przyjechać.

Materiał będzie również wkrótce dostępny na stronie programu www.podrozezgoralem.pl  oraz na profilu Podróże z Góralem na Facebooku.

 

 

Tekst: I. Buczko

Kamera: A. Pliszka

Drukuj