Powiat Saarpfalz z Niemiec nowym partnerem Powiatu Lubaczowskiego

Dziś (20.10) w Centrum Szkoleniowo- konferencyjnym „Dębowy Dwór” w Rudzie Różanieckiej zostało podpisane porozumienie o współpracy pomiędzy Powiatem Lubaczowskim a Powiatem Saarpfalz w Niemczech.  Celem porozumienia jest nadanie ram współpracy pomiędzy partnerami, w szczególności na rzecz kształtowania rozwoju społeczno- gospodarczego regionów, w tym promocji zrównoważonego rozwoju.

Podpisanie dokumentu jest efektem podjęcia przez Radę Powiatu w Lubaczowie w sierpniu br. uchwały w sprawie nawiązania współpracy pomiędzy powiatami.

Porozumienie podpisali: dr Theophil Gallo- Starosta Powiatu Saarpfalz, Przewodniczący Towarzystwa Niemiecko- Polskiego w Kraju Saary i Prezes Zrzeszenia na rzecz Biosfery Bliesgau, dr Gerhard Mörsch- Dyrektor Zrzeszenia na rzecz Biosfery Bliesgau, Zenon Swatek- Starosta Lubaczowski oraz Barbara Broź- Wicestarosta Lubaczowski.

Po części oficjalnej goście z Niemiec wraz z przedstawicielami Powiatu Lubaczowskiego udali się w objazd studyjny po terenie Powiatu oraz obszarze Biosfery Roztocze.

 

 

Drukuj