Światło Betlejemskie rozbłysło w Starostwie Powiatowym

Tuż przed Wigiliją, 23. grudnia, harcerze z Hufca ZHP Lubaczów przekazali na ręce Wicestarosty Lubaczowskiego Barbary Broź, Betlejemskie Światło Pokoju, które kilkanaście dni wcześniej dotarło do Polski z w Groty Narodzenia Chrystusa w Betlejem. To właśnie skautom na całym świecie powierza się strzeżenie i rozprowadzanie światła do lokalnych instytucji, władz oraz wszystkich, którzy chcą otrzymać ten niezwykły promień.

Od tego ognia zapalane są świece Caritas, które następnie trafiają do wielu instytucji i domów, niosąc nadzieję i w symboliczny sposób rozpalając w każdym człowieku chęć pomagania innym. Betlejemskie Światło Pokoju jest w tym roku roznoszone pod hasłem „Światło służby”. Hasło ma być inspiracją dla wszystkich do niesienia bezinteresownej pomocy na co dzień oraz wezwaniem do wspólnej pracy, działania na rzecz lokalnej społeczności i jej otoczenia.

5 stycznia lubaczowscy i jarosławscy harcerze przekażą Światełko na Ukrianę.