Turniej Eliminacyjny do Młodzieżowych Mistrzostw Polski w Futsalu w Starym Dzikowie

W sobotę 30. stycznia w hali sportowej w Starym Dzikowie odbył się Turniej Eliminacyjny do Młodzieżowych Mistrzostw Polski w Futsalu w kat. wiek. U-19 pod patronatem Podkarpackiego Związku Piłki Nożnej,  którego Prezesem jest Pan Mieczysław Golba- Senator RP.

Głównym organizatorem był MKS Pogoń Sokół Lubaczów. W Turnieju wzięły udział 4 zespoły: MKS Pogoń Sokół Lubaczów, SMS Jarosław, Stal Mielec, Tech- Project Futsal Team Jarosław.

Wyniki spotkań:

MKS Pogoń-Sokół Lubaczów 4:1 SMS Jarosław,

Tech-Project Futsal Team Jarosław 10:4 Stal Mielec,

MKS Pogoń Sokół Lubaczów 1:3 Stal Mielec

SMS Jarosław 1:7 Tech-project Futsal Team Jarosław,

SMS Jarosław 5:0 (wo) Stal Mielec,

MKS Pogoń Sokół Lubaczów 1:0 Tech-project Futsal Team Jarosław.

W końcowej klasyfikacji najlepsza okazała się drużyna MKS Pogoń Sokół Lubaczów i tym samym zagwarantowała sobie udział w turnieju głównym MMP, który odbędzie w Bielsku-Białej. Jest to kolejny sukces juniorów starszych MKS-u, którzy powtórzyli osiągnięcie sprzed roku, czyli zakwalifikowali się do najlepszej 16 drużyn U-19 z Polski.

Drugą najlepszą ekipą został Tech-Project Futsal Team Jarosław, który również awansował do turnieju głównego.

Nagrody i puchary wręczała m.in. Pani Teresa Pamuła- Poseł na Sejm RP, Pani Marta Tabaczek- Przewodnicząca Rady Powiatu w Lubaczowie, Pan Zenon Swatek- Starosta Lubaczowski, Pani Barbara Broź- Wicestarosta Lubaczowski  oraz Pan Tomasz Jabłoński- Wójt Gminy Stary Dzików.

MKS Pogoń Sokół Lubaczów przygotował z okazji turnieju specjalną klubową koszulkę dla Pani Anny Schmidt- Sekretarz Stanu w Ministerstwie Rodziny i Polityki Społecznej oraz Poseł na Sejm RP, a także dla Pani Teresy Pamuły- Poseł na Sejm RP. W imieniu Pani Minister Anny Schmidt, koszulkę odebrał Pan Zenon Swatek- Starosta Lubaczowski.

Na zakończenie turnieju Pan Józef Ozimek- Wiceprezes Podkarpackiego Związku Piłki Nożnej w imieniu Prezesa PZPN Pana Mieczysława Golby, złożył podziękowania organizatorom oraz drużynom za udział i sportową rywalizację, życząc jednocześnie zwycięzcom eliminacji sukcesu w turnieju głównym.

Fot. Marek Kuziemski