Będzie więcej przewozów autobusowych w powiecie

W poniedziałek 26.sierpnia w Podkarpackim Urzędzie Wojewódzkim 17 przedstawicieli organizatorów przewozów autobusowych o charakterze użyteczności publicznej, podpisało umowy w ramach Funduszu Rozwoju Przewozów Autobusowych, przywracającego nierentowne połączenia. Wśród nich znalazł się reprezentant Powiatu Jarosławskiego, który poprzez PKS Jarosław będzie realizował komunikację autobusową także w powiecie lubaczowskim. W spotkaniu uczestniczył m.in. Starosta Lubaczowski Zenon Swatek.

Umowy z organizatorami podpisała wojewoda podkarpacki Ewa Leniart i wicewojewoda Lucyna Podhalicz. Dopłaty- ponad 3 200 000 zł- przeznaczone będą na dofinansowanie 207 linii komunikacyjnych na Podkarpaciu, w tym w powiecie lubaczowskim. Nowymi przewozami autobusowymi zostanie objętych 80 gmin w 11 powiatach województwa podkarpackiego, tj. ok. 900 000 mieszkańców.

W powiecie lubaczowskim zadanie organizacji publicznego transportu zbiorowego przejął na podstawie porozumienia Powiat Jarosławski, a realizował je będzie PKS Jarosław. Przywrócone połączenia-a będzie ich prawie 20- mają wrócić  od 1.września br. Znajdą się wśród nich m.in kilkukrotne kursy z Lubaczowa do Potoku Jaworowskiego, Brusna czy Woli Wielkiej oraz z Jarosławia do Lipska.

Tekst: I. Buczko

Fot. PUW