Marka ROZTOCZE z prestiżowym tytułem Polskiej Marki Turystycznej

Marka Roztocze, zarządzana przez Lubelską Regionalną Organizację Turystyczną, zdobyła prestiżowy tytuł Polskiej Marki Turystycznej, przyznany przez Ministerstwo Sportu i Turystyki i Polską Organizację Turystyczną. Uroczyste ogłoszenie laureatów miało miejsce 27 lutego w Warszawie. Wiceprezes Zarządu LROT, Marcin Kania, oraz Dyrektor Biura LROT, Dorota Lachowska, odebrali statuetkę z rąk Wiceministra Sportu i Turystyki, Piotra Borysa, oraz Prezesa Polskiej Organizacji Turystycznej, Rafała Szmytke.

Warto zauważyć, że Marka Roztocze otrzymała już wyróżnienie w ramach tego programu w 2022 roku, co świadczy o trwałym sukcesie marki oraz nieustannym zaangażowaniu w rozwój turystyki na Roztoczu.

Przyznany tytuł stanowi uznanie wysokiej jakości i atrakcyjności turystycznej regionu Roztocze. Projekt Polskie Marki Turystyczne, mający na celu stworzenie katalogu najbardziej fascynujących regionów
i szlaków turystycznych, docenił profesjonalne zarządzanie i promocję. Marka Roztocze znalazła się
w elitarnym gronie zaledwie 12 marek z całej Polski, zdobywając ten prestiżowy tytuł.Dzięki uzyskanemu wyróżnieniu, Marka Roztocze staje się integralną częścią programu promocyjnego Polskiej Organizacji Turystycznej. To otwiera drzwi do wsparcia organizacyjnego oraz szkoleń finansowanych przez Ministerstwo Sportu i Turystyki. Te elementy mają kluczowe znaczenie dla doskonalenia strategii marketingowej, budowy silniejszej obecności online i offline oraz podnoszenia jakości usług turystycznych.

Otrzymanie prestiżowej nagrody Polskiej Marki Turystycznej przez Markę Roztocze jest kluczowym impulsem, otwierającym przed nią szerokie perspektywy rozwoju i intensywnej promocji. Ta nagroda nie tylko honoruje dotychczasowe osiągnięcia, ale również stanowi bodziec do dalszego podnoszenia standardów i oferty turystycznej. Otwiera przed Marką Roztocze nowe możliwości, zachęcając do realizowania innowacyjnych projektów, współpracy z lokalnymi przedsiębiorcami oraz rozwijania nowych atrakcji turystycznych.

Nagroda ta działa również jako silny bodziec do intensywnej promocji, zwłaszcza w kontekście działań marketingowych skierowanych do potencjalnych turystów. Wzmocnienie świadomości marki, jej unikalnych atrakcji oraz wartości kulturowych staje się priorytetem, co sprzyja przyciąganiu nowych odwiedzających.

Fot. Wiceprezes Zarządu LROT, Marcin Kania oraz Dyrektor Biura LROT, Dorota Lachowska podczas wręczania statuetki potwierdzającej zdobycie tytułu Polskiej Marki Turystycznej.

Źródło: www.lrot.pl