Witamy w Powiecie Lubaczowskim!

Głosuj na MISTRZÓW AGRO z powiatu lubaczowskiego!

Trwa ogólnopolski plebiscyt MISTRZOWIE AGRO, w ramach którego zostaną przyznane tytuły: Rolnik Roku, Gospodyni Roku, Koło Gospodyń Wiejskich Roku, Gospodarstwo Agroturystyczne Roku, Sołtys Roku i Sołectwo Roku. W głosowaniu wojewódzkim, które potrwa do 30.września czołowe lokaty zajmują również kandydaci z terenu powiatu lubaczowskiego, zdobywcy pierwszych nagród w etapie powiatowym głosowania- np. gospodarstwo agroturystyczne „Wiśniowa Górka” ze Świdnicy, sołectwo Dachnów czy KGW Futory. (więcej…)

Zmarł śp. Zbigniew Urban- wieloletni Wicedyrektor Liceum Ogólnokształcącego w Lubaczowie

Z żalem zawiadamiamy, że w dniu 19.09.2019 w wieku 60 lat zmarł śp. Zbigniew Urban- wieloletni Wicedyrektor Liceum Ogólnokształcącego im. T. Kościuszki w Lubaczowie, zasłużony nauczyciel, wychowawca i pedagog. Msza święta pogrzebowa zostanie odprawiona w sobotę 21. września o godz. 11:00 w Konkatedrze w Lubaczowie. Śp. Zbigniew Urban spocznie na cmentarzu przy ul. Ofiar Katynia.

 

Strażacy ochotnicy z gminy Oleszyce najlepsi w XI Powiatowych Zawodach Sportowo-Pożarniczych [film]

W niedzielę (15.09) na stadionie sportowym w Cieszanowie, w XI Powiatowych Zawodach Sportowo-Pożarniczych o awans do rozgrywek na szczeblu wojewódzkim rywalizowały Młodzieżowe Drużyny Pożarnicze z terenu powiatu lubaczowskiego. Swoją sprawność i wyszkolenie sprawdzali też strażacy-ochotnicy z grupy A (męska) i C (kobieca).

(więcej…)