„Marzenia i mrzonki” czyli walka o tytuł Mistrza Ortografii Ziemi Lubaczowskiej [film]

Pod honorowym patronatem Starosty Lubaczowskiego Zenona Swatka oraz Burmistrza Lubaczowa Krzysztofa Szpyta, odbywała się tegoroczna rywalizacja o tytuł Mistrza Ortografii Ziemi Lubaczowskiej, którą 26.lutego zorganizowała Miejska Biblioteka Publiczna w Lubaczowie i Stowarzyszenie Rozwoju Edukacji, działające przy Liceum Ogólnokształcącym w Lubaczowie.

Do udziału w konkursie zgłosiło się w tym roku 28 osób – 11 w kategorii wiekowej do 25 lat i 17 – powyżej 25 lat. Uczestnicy zmierzyli się z tekstem pt. „Marzenia i mrzonki”, opracowanym przez prof. Jerzego Podrackiego. Ich oceniała komisja: Agnieszka Dobrowolska, Ewa Żuk, Marek Chmiel i Paweł Wild.

W kategorii do 25 lat tytuł Mistrza Ortografii Ziemi Lubaczowskiej 2019 otrzymał Przemysław Mazepa, zaś tytuły Wicemistrzów – Maja Kornaga i Magdalena Huk.

Z kolei w kategorii powyżej 25 lat tytuł Mistrza Ortografii Ziemi Lubaczowskiej 2019 zdobyła Elżbieta Snopkowska, a Wicemistrzów – Karolina Woźna i Rafał Maciejko.

Mistrzowie Ortografii otrzymali po 300 zł, ufundowane przez Stowarzyszenie Rozwoju Edukacji przy Liceum Ogólnokształcącym w Lubaczowie. W obu kategoriach zwycięzcy mogą się pochwalić doskonałą znajomością ortografii- tekst dyktanda napisali bezbłędnie!

Wicemistrzowie w kategorii wiekowej do 25 lat otrzymali 200 zł, ufundowane również przez Stowarzyszenie Rozwoju Edukacji przy Liceum Ogólnokształcącym w Lubaczowie. Wicemistrzowie w kategorii wiekowej powyżej 25 lat otrzymali po 200 zł, ufundowane przez Miejską Bibliotekę Publiczną w Lubaczowie. Każdy z laureatów konkursu otrzymał również nagrody rzeczowe – książkę pt. „100 polskich patriotów” i pamiątkową statuetkę, ufundowaną przez Miejską Bibliotekę Publiczną w Lubaczowie, a wykonaną przez Warsztat Terapii Zajęciowej w Oleszycach.

W trakcie obrad jury uczestnicy dyktanda wysłuchali wykładu  „Tajemniczy język robotów, czyli problemy prawne związane z rozwojem sztucznej inteligencji”, który wygłosił lubaczowianin, dr Kamil Szpyt.

Fot. MBP Lubaczów

Zdjęcia: MBP Lubaczów