Roztocze- atrakcyjna destynacja turystyczna

Rozciągające się przez województwo lubelskie oraz podkarpackie Roztocze, jest już marką turystyczną za sprawą projektu  „Roztocze – tutaj naturalnie odpoczywam”.  Zapraszamy na dedykowany portal www.roztoczetravel.pl, gdzie turyści znajdą  informacje o wszelkich atrakcjach na Roztoczu, szlakach rowerowych i pieszych, miejscach pamięci, zabytkach i kulinariach, w tym certyfikowanych obiektach noclegowych, gospodarstwach agroturystycznych, lokalach gastronomicznych i atrakcjach turystycznych, których nie brakuje również w podkarpackiej części Roztocza, w tym w powiecie lubaczowskim!

Tworzenie marki odbywa się w ramach projektu pod nazwą „Roztocze– tutaj naturalnie odpoczywam”, realizowanego przez Lubelską Regionalną Organizację Turystyczną we współpracy z Urzędem Marszałkowskim Województwa Lubelskiego oraz Urzędem Marszałkowskim Województwa Podkarpackiego. Został on dofinansowany przez Ministerstwo Rozwoju, Pracy i Technologii.

Wyróżnikiem potencjału marketingowego Roztocza jest jego malowniczość krajobrazowa, co ma wizualizować opracowany na potrzeby marki logotyp.  Kolory i zastosowanie gradientu w znaku mają podkreślać malowniczość krajobrazową, różnorodność i wielokulturowość. W jego nieregularnym kształcie można się doszukać także odzwierciedlenia krainy geograficznej Roztocze na mapie.

 

 

W ramach tworzenia marki powstał dedykowany portal www.roztoczetravel.pl.

 

Portal jest dla turystów kopalnią  informacji o wszelkich atrakcjach na Roztoczu, szlakach rowerowych i pieszych, miejscach pamięci, zabytkach i kulinariach,  a wszystko po to, by Roztocze nie było kojarzone tylko z najbardziej popularnymi miejscami, które tłumnie odwiedzają turyści, ale  żeby ruch turystyczny docierał do miejsc, które nie są tak znane, natomiast potencjałem nie ustępują najbardziej popularnym atrakcjom turystycznym.

 

 

Dzięki niemu każdy może zaplanować swój wypoczynek na Roztoczu, z uwzględnieniem różnorodnych atrakcji. A jest ich niemało! Walory przyrodnicze, wśród nich nietypowy klimat, dzika przyroda, szlaki turystyczne i doskonałe warunki do aktywnego spędzania wolnego czasu są równie cenne, co zabytki i wyjątkowe miejsca, rozsiane po tym regionie.  Przez Roztocze przebiega część Wschodniego Szlaku Rowerowego Green Velo. Jest to także najbardziej nasłonecznione miejsce w Polsce, tzw. Słoneczny Biegun Polski, które wyróżnia się również czystym powietrzem za sprawą olbrzymich kompleksów leśnych. W 2019 roku obszar strategiczny Roztocza został wpisany na Światową Listę Rezerwatów Biosfery „Człowiek i biosfera” UNESCO .

 

Na portalu można znaleźć również szczególnie polecane certyfikowane obiekty noclegowe, gastronomiczne, gospodarstwa agroturystyczne i atrakcje turystyczne z terenu Roztocza, wśród których wiele znajduje się na terenie powiatu lubaczowskiego. Obiekty oraz atrakcje turystyczne, które pozytywnie przeszły proces certyfikacji – „Miejsca marki Roztocze” – zostaną oznakowane zgodnie z systemem identyfikacji wizualnej marki Roztocze. Tabliczki znakujące stanowią podpowiedź dla turystów indywidualnych, a także służą zbudowaniu rozpoznawalności marki w świadomości potencjalnych turystów.

Baza certyfikowanych obiektów ma się poszerzać, bo organizatorzy zapowiadają kolejne nabory.

 

 

Efektem projektu „Roztocze – tutaj naturalnie odpoczywam”, będzie szeroka promocja certyfikowanych obiektów również za pomocą aplikacji mobilnej oraz folderu promującego markę Roztocze, zawierającego informacje o wszystkich obiektach i atrakcjach turystycznych, które pozytywnie przeszły proces certyfikacji.

Drukuj